بیش از ۳۰۰ نژاد اسب در جهان
تحقیق در مورد اسب باید دانست اسب ها بیش از ۳۰۰ نژاد در جهان یافت میشوند. که برخی از این نژاد ها بومی و مربوط به مناطق کوچک نیز میباشند. نژاد اسب های رایج و محبوب در ایران عبارت هستند. از اسب کرد، اسب اصیل ایران(عرب ایرانی)، اسب خزری، اسب های دره شور میباشند.

۲۰۵ عدد استخوان دارند
در مطالعات شما در مورد اسب استخوانبندی اسب ها این دام ها در کل طبق ۳ نوع عملکرد در بدن أنها دارند. عملکرد اهرمی، عملکرد ذخیره مواد معدنی. و همچنین معدن تشکیل گلوبول های قرمز. و ۵ نوع استخوان که شامل استخوان های بلند، استخوان های کوتاه، استخوان های تخت، استخوان های غیر معمول استخوان کنجدی و رباط ها.

هم ایستاده هم درازکش می توانند بخوابند
مورد دیگری در تحقیق در مورد اسب، اسبها می توانند در حالت ایستاده بخوابند. زیرا “ساختار ایستاده ماندن” در پاها، اجازه می دهد تا عضلات بدون شل شدن و افتادن استراحت کنند. اسبها ممکن است هر روز از چهار تا پانزده ساعت در روز در حالت ایستاده استراحت و از چند دقیقه تا چند ساعت دراز بکشند.

بزرگترین چشم ها در پستانداران را دارند
یکی از بزرگترین چشمان در پستانداران را دارا میباشند. (جایگاه نخست مختص به گوزن میباشد). قطر چشمان اسب ها حدود ۵۱ میلیمتر میباشند .

بعلت قرارگیری چشم در دو طرف سر آنها قادر بدیدن ۳۶۰ هستند
چشم هایی که طرفین سرشان قرار دارد. به جای اینکه در جلو قرار داشته باشند مانند ما انسانها باشد. این اسب را قادر می سازد تا دید تقریبا 360 درجه داشته باشد. با این حال ، به دلیل اینکه شبکیه چشم آنها بسیار بزرگ است ، اسب ها دید محیطی بسیار خوبی دارند. چرخش ظریف سر به اسب اجازه می دهد تا روی یک شیء تمرکز کند.

سرعت به ۵۰ کیلومتر در ساعت میرسد(در مسابقات ثبت رکورد تا ۹۰ کیلومتر در ساعت دارند)
در راستای تحقیقات در مورد اسب باید بدانید انسانها می توانند راه بروند ، پرش کنند و بدوند. اما با چهارپا، اسبها می توانند به طرق متفاوتی حرکت کنند که به آنها یورتمه می گویند. بسته به سرعت لازم برای حرکت، آنها به طور طبیعی قدم می زنند. یورتمه با سرعت بیشتر از قدم زدن چهار نعل می شوند. و چهار نعل تاخت دویدن. بستگی به نیاز اسب برای حرکت، یکی از حالت های بالا اتفاق می افتد. هر یورتمه ای یک الگوی مشخص دارد که یک یا چند شکل در یک زمان از زمین بلند شدن چهارپای اسب با ریتم خاص میباشد. سرعت متوسط اسب های بین ۵۰ تا ۶۰ کیلیومتر میباشد.اما رکورد جهانی تا ۹۰ کیلومتر در ساعت میباشد.

بعد از بدنیا آمدن خیلی زود قادر بدویدن هستند
اسب ها به دنیا می آیند تا یورتمه بدوند. کره ها می تواند در طی دو ساعت از تولد بایستند. اگر این زمان طولانی تر شود ، شاید تماس با دامپزشک ایده خوبی باشد. بسیاری از پرورش دهندگان معتقدند که کره های آینده دار سریعتر روی پاهای خود می ایستند.کره ها می توانند بعد از حدود 24 ساعت یورتمه بدوند.این خارق العاده نیست بنظر چارپا که هست.

تعداد آنها بروی کره زمین ۶۰ میلیون تخمین زده میشود
براساس آمار فائو، جمعیت اسب های جهان حدود 58.5 میلیون نفر است. آمارهای سازمان غذا و کشاورزی (فائو) سازمان ملل متحد نشان می دهد که جمعیت اسب های جهان طی سه سال از سال 2009 تا 2011 حدود یک میلیون اسب در سال کاهش یافته است.